Dlaczego warto skorzystać z poradni dietetycznej?

Dlaczego warto skorzystać z poradni dietetycznej?

Odpowiednia dieta jest w stanie nie tylko pomóc pozbyć się nadprogramowych kilogramów, ale również wyleczyć organizm z wielu męczących go problemów. Z pomocy specjalisty, czyli dietetyka, który dobierze odpowiedni program żywieniowy pod kątem indywidualnych potrzeb, korzysta jedynie niewielki procent osób. Zdecydowana większość zaczyna zmianę odżywiania przy pomocy Internetu. Choć jest to bogate źródło wiedzy, to należy do zawartych w nim informacji podchodzić z dystansem. Niemal każda dieta zachwala jest jako najskuteczniejsza i jedyna, którą warto wybrać. Łatwo więc pogubić się i wybrać dietę niewłaściwą do potrzeb organizmu, czym można narobić więcej szkody niż pożytku.

Kiedy warto skorzystać z pomocy dietetyka?
Dietetyk to osoba, która pomaga nie tylko w przypadku problemu z nadwagą. Nie da się ukryć, że to jednak właśnie nadmierne kilogramy najczęściej skłaniają nas do umówienia się na wizytę. Warto jednak pamiętać, że dietetyk jest w stanie pomóc w znacznie szerszym zakresie. Skorzystanie z jego pomocy proponowane jest również w przypadku chorób i innych dolegliwości, z którymi organizm nie może sobie samodzielnie poradzić.Dietetyk dysponuje odpowiednią wiedzą, która pozwoli dopasować produkty spożywcze, pozwalające na uzupełnienie składników odżywczych potrzebnych organizmowi. Będzie wiedział również, jaki rodzaj żywności należy wyeliminować w przypadku danego problemu.

Jakie korzyści zapewnia pomoc dietetyka?
Wizyta w poradni dietetycznej pozwala przede wszystkim ustalić cel, jaki pacjent chce osiągnąć i dobrać najlepsze rozwiązanie, które pomoże go zrealizować. Dietetyk  wskaże także jakie produkty są wskazane, a których lepiej unikać. Program żywieniowy ułożony pod kątem upodobań smakowych, a także umiejętności i możliwości przyrządzania posiłków sprawi, że dieta nie będzie dla pacjenta karą. Wizyty kontrolne pozwolą sprawdzić, czy terapia idzie w dobrym kierunku i umożliwią w razie potrzeby modyfikację diety. Dietetyk udzieli pacjentowi także cennych wskazówek i zasugeruje zmiany, które pozwolą dbać o zdrowie nie tylko przez okres terapii, ale również po jej zakończeniu.

Komentarze pacjentów (1)
Patrycja
Dietetyk dobierze nam dobrze zbilansowana i kaloryczna dietę dla naszego organizmu. Nie warto robić sobie samemu głodówek itp. Dietetyk dobierze nam idealna dietę indywidualną.
Zostaw swój komentarz
Końcowa ocena:

Powiązane kliniki w Warszawie

Skleroterapia uznawana jest za standard w leczeniu...
Panuje przekonanie, że zabiegów laserowych powin...
W przypadku dzieci warto nauczyć się rozpoznawa...
Przeprowadzenie badania USG żył to profilaktyka ...
Zabiegi na odmładzanie skóry bez skalpela stały...
Proste zęby są gwarantem pięknego uśmiechu, al...