Wiele kobiet dotkniętych problemem pajączków poszukuje zabiegu, który skutecznie pomógłby się z nimi rozprawić. Wiele z nich decyduje się poddać procedurom takim jakskleroterapia czy laserowe zamykanie naczynek, które okazują się nie przynosić efektu. Nie oznacza to, że metody te nie są skuteczne. Proces leczenia pajączków jest jednak na tyle złożony, że nie ma jednego, złotego środka, który rozwiązałby problem u każdej pacjentki. Czym więc należy kierować się, aby zabieg przyniósł pożądane rezultaty?
Usuwanie pajączków na nogach
Zabieg likwidacji pajączków może wydawać się pozornie prosty - w końcu mamy do czynienia z małymi naczynkami. Często są one jednak niejednakowej średnicy, ulokowane są na różnych głębokościach i mogą mięć rozgałęziony przebieg. Dużym wyzwaniem jest również efekt, jakiego oczekuje sama pacjentka. Dla wielu kobiet - gdyż to właśnie one najczęściej odwiedzają gabinety flebologiczne, ważne są nie tylko kwestie zdrowotne, ale i estetyczne. Paniom zależy na tym, aby mieć po prostu ładne nogi, bez żadnych niedoskonałości. Aby było to możliwe, konieczne jest precyzyjne dobranie metody leczenia. To, co będzie skuteczne u jednej osoby, niekoniecznie okaże się właściwym rozwiązaniem dla innej.
Jakie zabiegi stosuje się do likwidacji pajączków?
Do usuwania teleangiektazji i venulektazji stosuje się najczęściej zabiegi laserowe i skleroterapię. To metody, które można zaliczyć do mało inwazyjnych, ponieważ nie wymagają od pacjentów szczególnych przygotowań ani rekonwalescencji jak tradycyjne zabiegi operacyjne. W przypadku każdej z procedur można jednak wyróżnić odrębne techniki.
W laseroterapii wykorzystuje się dziesiątki urządzeń o różnym działaniu. Podobnie jest w przypadku skleroterapii, w której stosuje się różne typy preparatów i metody ich podawania. Bez przeprowadzenia odpowiednich badań i oceny naczyń trudno wskazać jaki zabieg będzie najskuteczniejszy dla danej pacjentki. W pierwszym kroku należy zatem wykonać USG Dopplera, które pozwala uzyskać najdokładniejszy obraz naczyń i dotrzeć do realnej przyczyny problemu, czyli miejsc, w którym występuje przeciek krwi z żył głębokich do powierzchniowych.
Adres IP: **.***.**.111
Twój wpis został dodany i wkrótce pojawi się na stronie
Twoja opinia została dodana i wkrótce pojawi się na karcie przychodni