Panuje przekonanie, że zabiegów laserowych powinno unikać się latem. Ostrzega się, że skóra poddana działaniu lasera staje się wrażliwa i bardziej podatna na poparzenia słoneczna czy trwałe przebarwienia. Z drugiej strony, wiele klinik medycyny estetycznej oferuje laser latem. Jak jest naprawdę? Czy zabieg laserowy można rzeczywiście wykonać w miesiącach wakacyjnych?
Ryzyko zabiegów laserowych latem
Nie da się zaprzeczyć temu, że promieniowanie UV wpływa w ogromnym stopniu na naszą skórę. Przyspiesza jej starzenie, wysusza i powoduje przebarwienia. Promieniowanie nie oszczędza w szczególności osób ze skórą wrażliwą. Właśnie dlatego wiele zabiegów laserowych nie jest wskazanych w miesiącach, gdy słońce świeci najintensywniej. Ich działanie narusza bowiem równowagę skóry i sprawia, że staje się bardziej podatna na działanie czynników zewnętrznych. Może to więc prowadzić do nasilenia problemów wynikających z promieniowania UV. Na szczęście nowoczesne lasery działają w sposób selektywny, powodując że ich energia zostaje pochłonięta na przykład tylko przez melaninę. To w znacznym stopniu eliminuje negatywne szkody jakie może spowodować połączenie słońca i lasera.
Jak bezpiecznie wykonywać zabiegi laserowe latem?
Obecnie na rynku jest dostępnych wiele zabiegów laserowych, które można wykonać latem. Przykładem jest zabieg Genesis który wyposażony jest w inteligentny system mikrosekundowych impulsów, które nie powodują uszkodzeń naskórka. To zabieg, który znajduje zastosowanie w redukcji zmarszczek oraz w poprawie jędrności skóry. Pozwala również poprawić teksturę skóry zwężając rozszerzone pory. Można go przeprowadzać także na skórze opalonej, bez ryzyka powstania przebarwień czy oparzeń. Decydując się na zabieg laserowy latem, nie należy jednak zapominać o odpowiedniej ochronie skóry. Sumienne stosowanie kremów z wysokim filtrem pozwoli uniknąć uszkodzeń skóry.
Twój wpis został dodany i wkrótce pojawi się na stronie
Twoja opinia została dodana i wkrótce pojawi się na karcie przychodni