Jakie efekty daje skleroterapia?

Jakie efekty daje skleroterapia?

Skleroterapia uznawana jest za standard w leczeniu mniejszych naczynek oraz żylaków, czyli objawów niewydolności żylnej. Skleroterapia polega na wstrzyknięciu w światło chorego naczynia specjalnego preparatu chemicznego w postaci płynu lub piany. Po wprowadzeniu preparatu do żyły dochodzi do podrażnienia naczynia, a następnie jego wchłonięcia i całkowitego zamknięcia. Skleroterapia uznawana jest za jedną z najbardziej uznanych technik usuwania niewydolnych naczyń i najczęściej przeprowadzana jest u osób z niewydolnością żylną o mniejszej średnicy naczyń. Procedurę można również rozważyć u osób, u których w przeszłości doszło do zakrzepicy lub zapalenia żylnego.

Dla kogo przeznaczony jest zabieg skleroterapii?
Z zabiegu skleorterapii powinny skorzystać osoby zmagające się z żyłami siatkowymi lub pajączkami oraz drobnymi zmianami kosmetycznymi w postaci venulektazji i teleangiektazji. Ostrzykiwanie żylaków jest również skutecznym sposobem na żylaki miejsc intymnych, jak również zmiany naczyniowe na piersiach i pośladkach. Zabiegi skleroterapii polecane są przede wszystkim dla osób, które zmagają się z niewydolnością żylną o mniejszym kalibrze, np. z perforatorami żylnymi czy częściową niewydolnością żyły odpiszczelowej czy odstrzałkowej. Zabieg jest bezpieczny dla pacjenta i dość szybki, dlatego nie trzeba specjalnie brać na niego zwolnienia - tuż po zabiegu należy rozpocząć chodzenie.

Po zabiegu skleroterapii - co zrobić?
Po przeprowadzonym zabiegu skleroterapii na kończyny dolne przyklejane są specjalne pady lub zakładane pończochy uciskowe, które mają zwiększyć napór na zamykane naczynia i przyczynić się do znacznego polepszenia efektów. Po zabiegu pacjent jest w pełni sprawny,  wskazane jest jedynie jak najszybsze rozpoczęcie chodzenia - konieczny jest min. 30 minutowy spacer szybkim krokiem. Pacjent powinien również stosować zalecone mu maści, które umożliwią uzyskanie zadowalającego efektu estetycznego.

Komentarze pacjentów (1)
Skleroterapia
Skleroterapia - boje sie igieł ....
Zostaw swój komentarz
Końcowa ocena:

Mycie zębów to nieodłączna część porannej i...
Zabiegi na odmładzanie skóry bez skalpela stały...
RF INFINI to termolifting mikroigłowy, czyli prze...
Pojawiający się u niemowlęcia kaszel zawsze jes...
Żylaki https://www.drpaluch.pl/choroby.html?page=...
Licówki Rzeszów to rozwiązanie doskonałe dla o...