Osocze bogatopłytkowe w medycynie regeneracyjnej

Osocze bogatopłytkowe w medycynie regeneracyjnej

Osocze bogatopłytkowe jest obecnie uznawane za jeden z najskuteczniejszych sposobów na rewitalizację skóry i poprawę jej wyglądu. To metoda, która jest w pełni naturalna i bezpieczna. Pozwala na biostymulację komórek skóry i jej szybkie odmłodzenie.

Jak działa osocze bogatopłytkowe?
Podanie osocza bogatopłytkowego pod skórę pozwala pobudzić komórki skóry, prowadząc do ich odnowy i rewitalizacji. Metoda ta opiera się o działanie komórek macierzystych i zawartych w płytkach krwi czynnikach wzrostu, które poprawiają wygląd skóry, zwiększają jej elastyczność, poprawiają ukrwienie i spłycają zmarszczki. Dochodzi do naturalnej biostymulacji komórek, która skutkuje odnową skóry. Osocze bogatopłytkowe cenione jest za swoją naturalność i autologiczność. Jest to preparat, który uzyskuje się bezpośrednio z krwi pacjenta, dzięki czemu organizm dobrze go toleruje i nie powstają po nim reakcje uczuleniowe czy powikłania spowodowane odrzuceniem. Osocze bogatopłytkowe ma więc dużą przewagę nad innymi preparatami, które produkowane są syntetycznie i nie zawsze są dobrze przyswajalne.

Jak wygląda zabieg?
Zabieg składa się z trzech etapów. Pierwszy z nich to pobranie od pacjenta krwi. Jej ilość może być różna, w zależności od tego, jaki obszar chcemy poddać zabiegowi. Następnie próbówki z krwią są umieszczane w wirówce, gdzie następuje proces wirowania według odpowiednio dobranych parametrów. Dzięki temu osocze i płytki krwi zostają oddzielone od reszty składników. Przygotowany w ten sposób koncentrat jest podawany pod skórę techniką mezoterapii.Cały zabieg trwa zazwyczaj 45-60 min. Iniekcja odbywa się przy zastosowaniu znieczulenia miejscowego, najczęściej w postaci specjalnego kremu. Pełna poprawa wyglądu skóry następuje w ciągu 2 tygodni, a efekt utrzymuje się nawet do 12 miesięcy. W celu osiągnięcia satysfakcjonujących rezultatów zaleca się najczęściej przeprowadzenie serii 3-4 zabiegów w kilkutygodniowych odstępach.

Komu polecany jest zabieg osoczem bogatopłytkowym?
Osocze bogatopłytkowe jest rekomendowane w wielu przypadkach ze względu na wszechstronne zastosowanie tej substancji. Najchętniej wykorzystywany jest do redukcji zmarszczek i poprawy wyglądu skóry twarzy. Tzw. "wampirzy lifting" zyskał dużą popularność za sprawą celebrytki Kim Kardashian, która regularnie się mu poddaje. Zabieg można jednak wykonać nie tylko w ramach profilaktyki anti-aging. Ta metoda sprawdzi się również u osób, które posiadają blizny potrądzikowe, rozstępy czy cellulit. Osocze bogatopłytkowe wykazuje również doskonały wpływ na owłosioną skórę głowy. Stosowane jest w zabiegach trychologicznych, między innymi leczeniu zakoli, czy powstrzymywaniu wypadania włosów. Co istotne, działanie osocza bogatopłytkowego zostało docenione przez wiele dziedzin medycyny. Wykorzystuje się je w ortopedii u osób, które cierpią z powodu uszkodzonych stawów i ścięgien, a także w okulistyce i stomatologii.

Komentarze pacjentów (2)
Marcin47
Ja dzięki terapii z użyciem osocza bogatopłytkowego pozbyłem się problemu wypadania włosów.
Ania33
Zabiegi odmładzające z osoczem bogatopłytkowym to dla mnie kondycja duszy i ciała. Pochodzę z Ostrowca i tu też uczęszczam do przychodni Rehavitae. Czuje się dużo młodsza i piękna.
Zostaw swój komentarz
Końcowa ocena:

Żylaki https://www.drpaluch.pl/choroby.html?page=...
Ciąża to wyjątkowy czas w życiu każdej kobiet...
Badania wskazują, że nawet co piąte polskie dzi...
Na obrzęki nóg skarży się duża liczba osób w...
Licówki Rzeszów to rozwiązanie doskonałe dla o...
Utrzymanie odpowiedniego kontaktu z pacjentem jest...