Zabiegi na odmładzanie skóry twarzy

Zabiegi na odmładzanie skóry twarzy

Zabiegi na odmładzanie skóry bez skalpela stały się prawdziwą rewolucją. Dzięki mało inwazyjnym metodom można przywrócić skórze twarzy młodość i blask, bez konieczności długotrwałego odbywania rekonwalescencji. Dodatkowo większość nowoczesnych zabiegów jest bezbolesna, a efektami w wielu przypadkach można cieszyć się od razu.

Zabiegi odmładzające - dla kogo?
Oznaki starzenia pojawiają się w różnym wieku, w zależności od indywidualnych predyspozycji. U wielu osób już po 30. roku życia można zaobserwować zmiany w strukturze i wyglądzie skóry twarzy. Pojawiają się pierwsze zmarszczki, a cera ze zdrowej i pełnej blasku robi się poszarzała i matowa. Często stres, niezdrowy tryb życia, zła dieta oraz ekspozycja na słońce przyspieszają procesy starzenia. Na szczęście obecnie można z tym walczyć, dzięki skutecznym i sprawdzonym metodom. Większość zabiegów medycyny estetycznej można wykonywać już w momencie, gdy dostrzeżemy pierwsze problemy ze skórą twarzy. Likwidacja zmarszczek mimicznych czy cieni pod oczami pozwala nie tylko pozbyć się na długi czas problemu, ale również powstrzymać go przed dalszym pogłębianiem się. Zabiegi odmładzające przeznaczone są nie tylko dla kobiet, ale też dla mężczyzn. Aby do nich przystąpić, należy zostać zakwalifikowanym przez lekarza, który wykluczy wszelkie przeciwwskazania. Należy pamiętać, że większość zabiegów nie jest wskazana w okresie ciąży i karmienia piersią. Niektóre choroby, infekcje oraz stany zapalne skóry także mogą być przeciwwskazaniem.

Jakie zabiegi odmładzające twarz warto wykonać?
Wachlarz zabiegów odmładzających na twarz jest bardzo szeroki. Dostępne są wypełniacze takie jak botox czy kwas hialuronowy, nici liftingujące, laseroterpia, peelingi, ultradźwięki i wiele innych. Każdy z nich ma oddzielne wskazania i wybór odpowiedniego zależy przede wszystkim od indywidualnych potrzeb. Najlepszym rozwiązaniem jest zgłoszenie się z danym problemem do lekarza medycyny estetycznej, który oceni stan skóry i wskaże, który rodzaj zabiegu zapewni najlepszy efekt. Wybór zabiegu często zależy nie tylko od problemu z jakim się zmagamy, ale również od indywidualnych predyspozycji. Osobom, które mają niski próg wrażliwości na ból proponuje się często zabiegi, które mogą być dla nich komfortowe. U alergików nie wykonuje się natomiast zabiegów iniekcyjnych preparatami, które mogłyby spowodować reakcję uczuleniowa, lecz zamiast tego rekomenduje się autologiczne wypełniacze, na przykład osocze bogatopłytkowe, które pozyskuje się bezpośrednio z krwi pacjenta, poddając ją następnie odpowiedniemu przygotowaniu w specjalnych wirówkach, które dostarcza do gabinetów między innymi marka MesoLogic.

Jak wybrać miejsce na zabieg?
Decydując się na zabieg odmładzający, warto poszukać specjalisty, koniecznie takiego, który posiada wiedzę medyczną potwierdzoną dyplomem ukończenia studiów, najlepiej w kierunku medycyny estetycznej. Upewnijmy się również, że miejsce, w którym wykonywane są zabiegi jest odpowiednio do tego przystosowane. Najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług profesjonalnej kliniki. Wiele zabiegów odmładzających posiada w swojej ofercie Klinika Medycyny Estetycznej Dr Parda z Piaseczna koło Warszawy. W klinice wykorzystywane są nowoczesne urządzenia . które zapewniają wysoką skuteczność i duże bezpieczeństwo. Również jakość preparatów, które stosuje się do zabiegów odmładzającch, jest najwyższa, co potwierdzają certyfikaty.

Komentarze pacjentów (3)
Anastazja
Klinika Medycyny Estetycznej świadczy bardzo dużo usług i zabiegów na odmładzanie skóry twarzy. Polecam.
Kamila
Polecam klinikę dr Parda. Jakość, obsługa i cena na plus!
Weronika
Fajny artykuł, opisujący dla kogo, w jaki sposób i jaką klinikę wybrać, aby zabieg przeprowadzony był bez komplikacji i cieszyć się długo trwałym efektem.
Zostaw swój komentarz
Końcowa ocena:

Zabiegi na odmładzanie skóry bez skalpela stały...
Jesienne przesilenie związane jest z rozpoczęcie...
Regularne wizyty u stomatolog Rzeszów oraz właś...
Na obrzęki nóg skarży się duża liczba osób w...
Skleroterapia uznawana jest za standard w leczeniu...
Proste zęby są gwarantem pięknego uśmiechu, al...