Rodzaje licówek

Rodzaje licówek

Licówki to rozwiązanie doskonałe dla osób, które pragną cieszyć się idealnym, olśniewającym uśmiechem niczym gwiazdy z Hollywood. Można dokonać z ich pomocą korekt kształtu i koloru zębów uzyskując szybki i trwały efekt. W gabinetach stomatologicznych dostępne są licówki wykonane z różnych rodzajów materiałów. Warto wiedzieć, czym różnią się one między sobą, ponieważ od tego jakie wybierzemy będzie zależał cały rezultat.

Ekonomiczne rozwiązania
Najtańszymi licówkami, jakie można znaleźć w gabinetach stomatologicznych są licówki akrylowe. Są one jednak krótkotrwałe, ponieważ po 3 latach wymagają wymiany na nowe. Stosuje się je zwykle jako rozwiązanie tymczasowe, na przykład w oczekiwaniu na licówki z innych tworzyw. Charakteryzuje je stosunkowo duża masa i grubość w porównaniu do innych, dlatego też efekt estetyczny oraz komfort noszenia jest gorszy.
Dostępne są również licówki kompozytowe, wykonywane z kilku materiałów o różnych właściwościach. Również są relatywnie tanie i wykonuje się je szybko. Można je stosować jako rozwiązanie tymczasowe, a także na stałe. Minusem jest jednak jednolity kolor licówek, przez co efekt nie do końca wygląda na naturalny. W dodatku kompozyt może po pewnym czasie zżółknąć.

Licówki porcelanowe
Wśród droższych rozwiązań znajdziemy licówki ceramiczne (porcelanowe), do produkcji których wykorzystuje się ceramiki skaleniowe lub leucytowe, pozwalające uzyskać naturalny wygląd zęba. Charakteryzują się dużą wytrzymałością, którą szacuje się nawet do około kilkunastu lat. Tak długi okres użytkowania w połączeniu z estetyką i akceptowalną ceną sprawia, że większość pacjentów wybiera właśnie ten typ licówek.
Dla osób, które zainteresowane są najbardziej naturalnym efektem i wysoką trwałością dostępne są również licówki pełnoceramiczne. Są one właściwie nie do odróżnienia od zębów, ponieważ posiadają niemal identyczne warstwy. Czas ich wykonania jest również bardzo szybki. Niestety wadą jest wysoka cena, która w niektórych gabinetach może sięgać nawet kilku tysięcy za 1 sztukę. Więcej informacji tutaj: http://www.kolodziejczykowie.pl/uslugi/protetyka-korony-licowki

Komentarze pacjentów (2)
Adrianna
Wykonywałam licówki w gabinecie "Kołodziejczykowie" i polecam! Super efekt.
Jowita
Wybrałabym dla siebie licówki porcelanowe. Dają super efekt.
Zostaw swój komentarz
Końcowa ocena:

Odpowiednia dieta jest w stanie nie tylko pomóc p...
Mycie zębów to nieodłączna część porannej i...
W przypadku dzieci warto nauczyć się rozpoznawa...
Wiele kobiet dotkniętych problemem pajączków po...
Łysienie jest powszechnym problemem, który u wie...
Panuje przekonanie, że zabiegów laserowych powin...