Co daje przyszłym rodzicom szkoła rodzenia?

Co daje przyszłym rodzicom szkoła rodzenia?

Szkoły rodzenia przeznaczone są dla wszystkich kobiet i ich partnerów, którzy chcą dodatkowo przygotować się na przyjście na świat swojego dziecka. W przypadku, kiedy to twoja pierwsza ciąża, masz wątpliwości czy obawy lub chcesz uzyskać fachowe porady, szkoła rodzenia z pewnością ci się przyda. Zajęcia w szkole rodzenia prowadzone są przez doświadczonych położnych oraz lekarzy. Dzięki temu uzyskasz właściwe informacje na temat dziecka, jego rozwoju od momentu poczęcia, twojego zmieniającego się ciała, porodu, połogu oraz wszystkiego, co związane z pielęgnacją i opieką nad dzieckiem.

Ciąża to najważniejszy czas w życiu kobiety. W jej ciele rozwija się kolejne życie, które po 9 miesiącach noszenia w końcu pojawia się na świecie. Mimo iż jest to piękny czas, każda ciąża przebiega zupełnie inaczej. W szkole rodzenia dowiesz się jakie dolegliwości mogą towarzyszyć ci w danym trymestrze, jak radzić sobie ze skurczami czy bólem porodowym oraz jak przezwyciężyć lęki związane z samym porodem. Tutaj, pod okiem specjalistów nauczysz się technik relaksacyjnych oraz poprawnego wykonywania ćwiczeń oddechowych.
A co po porodzie?
Szkoła rodzenia przekazuje nie tylko informacje o porodzie. To także zajęcia, na których dowiesz się jak karmić maluszka, jak przykładać go do piersi i jak postępować w przypadku zaburzeń laktacji. Osoba prowadząca zajęcia w szkole rodzenia z pewnością poświęci sporo czasu na to, aby przekazać wiedzę dotyczącą rozpoznawania i walki z depresją poporodową. To niezwykle częsta przypadłość, która dotyka co ósmą matę. Zwieńczeniem zajęć w szkole rodzenia będzie garść informacji o tym, jak dbać o siebie w trakcie połogu, kiedy można wrócić do aktywności fizycznej oraz jak wybrać odpowiednią metodę antykoncepcji po porodzie.
Szkoła rodzenia to miejsce dla kobiet w ciąży, ale też ich partnerów oraz najbliższych. Wiedza, którą zdobędzie podczas takich zajęć partner, pomoże mu bliżej zrozumieć z czym wiąże się poród i w jaki sposób wspierać partnerkę w jego trakcie oraz w okresie następującego połogu.
W większych miastach zwykle istnieje większy wybór szkół rodzenia. W przypadku małych miejscowości tego typu zajęcia często odbywają się przy oddziałach szpitalnych.
Czy warto uczęszczać na zajęcia w szkole rodzenia? Zdecydowanie warto. Zwłaszcza gdy to dla kobiety pierwsza ciąża. Mimo dostępności wielu pozycji literatury, nic nie zastąpi bezpośredniego kontaktu ze specjalistą, innymi przyszłymi mamami oraz doświadczonymi położnikami.

Komentarze pacjentów (3)
Jadzia
Szkoła rodzenia bardzo się sprawdza przyszłym rodzicom. sama korzystałam z niej już dwa razy.
Beata
Szkoła rodzenia wydaje się często, ze jest nieprzydatna, ale tak naprawdę warto z niej skorzystać.
Kaśka
Po mojego męża na szkołę rodzenia to prawie policję trzeba było wzywać ale jak tylko urodziło się nam maleństwo i zaczął się opiekować córeczką gdy jak dochodziłam do siebie po cesarce to szybko przyznał mi rację, że warto było uczęszczać na te zajęcia.
Zostaw swój komentarz
Końcowa ocena:

Mycie zębów to nieodłączna część porannej i...
Pojawiający się u niemowlęcia kaszel zawsze jes...
Ciąża to wyjątkowy czas w życiu każdej kobiet...
Regularne wizyty u stomatolog Rzeszów oraz właś...
Na obrzęki nóg skarży się duża liczba osób w...