Jak wybrać najlepszy aparat do krioterapii?

Jak wybrać najlepszy aparat do krioterapii?

Aparaty do krioterapii stają się nieodłącznym elementem wyposażenia wielu gabinetów i klinik. Urządzenia te posiadają szerokie zastosowanie i mogą być wykorzystywane w leczeniu wielu schorzeń. Krioterapia jest zalecana przede wszystkim w leczeniu dolegliwości bólowych o charakterze miejscowym. Wykazuje również korzystny wpływ na krążenie, układ nerwowy, mięśniowo-stawowy, a nawet hormonalny. Coraz więcej placówek medycznych wprowadza więc do swojej oferty zabiegi krioterapeutyczne. Które z aparatów sprawdzają się do ich wykonywania najlepiej i czym należy kierować się przy wyborze?

Jakie aparaty do krioterapii są dostępne na rynku?
Można wyróżnić trzy typy aparatów do krioterapii, jakie rynek urządzeń medycznych oferuje obecnie do sprzedaży. Różnią się one między sobą czynnikiem zasilających. Środkiem chłodzącym może być ciekły azot, zimne powietrze lub dwutlenek węgla. Wiąże się to z różnicami w zakresie kosztów zakupu, eksploatacji, a także stosowania i konserwacji. Najtańsze pod względem inwestycji są zazwyczaj aparaty na dwutlenek węgla. Nieco droższe są aparaty wykorzystujące ciekły azot. Z największym kosztem należy się liczyć natomiast przy zakupie aparatu na zimne powietrze. Ich ogromną zaletą jest jednak fakt, że nie potrzebują dokupowania kolejnych elementów eksploatacyjnymi, co w efekcie czyni je bardzo ekonomicznymi urządzeniami w użytkowaniu. Zaletą aparatów na dwutlenek węgla jest natomiast duża dostępność i niskie koszty zakupu czynnika chłodzącego.

Który aparat wybrać?
Wskazanie jednego, najlepszego urządzenia nie jest do końca możliwe, ponieważ wiele zależy od potrzeb danej placówki. Aparaty na zimne powietrze sprawdzą się głównie w dużych klinikach lub sanatoriach, gdzie będą często użytkowane. Pozostałe urządzenia są dedykowane głównie mniejszym gabinetom rehabilitacyjnym. Warto mieć na uwadze, że zabiegi z wykorzystaniem ciekłego azotu mogą być refundowane z Narodowego Funduszu Zdrowia. Placówka, która stara się o kontraktowanie terapii, powinna więc rozważyć zakup właśnie tego urządzenia.

Komentarze pacjentów (1)
Monika
Ciężko zdecydować się jaki sprzęt wybrać, na rynku dostępnych jest kilka profesjonalnych urządzeń do krioterapii.
Zostaw swój komentarz
Końcowa ocena:

Szkoły rodzenia przeznaczone są dla wszystkich k...
Intensywne bóle kręgosłupa, a także wiel...
Licówki Rzeszów to rozwiązanie doskonałe dla o...
Osocze bogatopłytkowe jest obecnie uznawane za je...
Łysienie jest powszechnym problemem, który u wie...
Oczyszczanie wodorowe należy do jednych z najnowo...