USG Żył

USG Żył

Przeprowadzenie badania USG żył to profilaktyka chroniąca nas przed poważnymi schorzeniami. Nieprawidłowy przepływ krwi czy zwężenie tętnic może doprowadzić do udaru albo zawału czyli sytuacji naprawdę poważnych, w których życie jest realnie zagrożone. Dlatego też warto skorzystać ze specjalistycznego badania żył w gabinecie flebologicznym.

Badanie kondycji żył to zadanie dla lekarza, który dysponuje bogatą wiedzą w dziedzinie ultrasonografii wykonywanej przy pomocy sprzętu do USG żył. Dzięki temu badaniu można określić stan żył, zdiagnozować albo wykluczyć obecność zakrzepów, kierunek przepływu krwi czy wydolność zastawek.
Standardowe badanie złożone jest z kliku etapów. Pierwszy z nich polega na przeprowadzeniu próby uciskowej naczyń kończyn dolnych oraz naczynia mięśni podudzia. Często jednak lekarz przeprowadza tę próbę na naczyniach znajdujących się w jamie brzusznej czy klatce piersiowej. W następnym etapie badania sprawdza się zastawki żylne.

Po przeprowadzeniu takiego badania lekarz jest w stanie stwierdzić, czy pacjent wymaga leczenia, dobierana jest odpowiednia metoda leczenia. Aby mieć pewność, że USG żył zostało wykonane i zinterpretowane poprawnie, warto wybrać lekarza, który ma wiedzę nie tylko w zakresie przeprowadzania badania, ale też leczenia naczyń krwionośnych.
Jeśli szukasz doskonale przygotowanego lekarza i doskonale wyposażonego gabinetu flebologicznego w Warszawie, powinieneś wybrać ofertę doktora Łukasza Palucha. Do świetnie wyszkolony lekarz, który wiedzę zdobywał na krajowych i zagranicznych uczelniach.

Komentarze pacjentów (2)
Bartek
Pan dr Łukasz Paluch wykonuje bardzo dokładne USG żył. Polecam.
Domin
USG żył warto zrobić, szczególnie jak u kogoś w rodzinie już wcześniej pojawiał się jakikolwiek problem związany z chorobami układy krwionośnego.
Zostaw swój komentarz
Końcowa ocena:

Jesienne przesilenie związane jest z rozpoczęcie...
Oczyszczanie wodorowe należy do jednych z najnowo...
Skleroterapia uznawana jest za standard w leczeniu...
Urazy i kontuzje to nieodłączny element sportu. ...
Osocze bogatopłytkowe jest obecnie uznawane za je...
Wady zgryzu to przypadłość wielu osób. Są zab...