USG Doppler, co to za badanie?

USG Doppler, co to za badanie?

USG Doppler, czyli badanie dopplerowskie to małoinwazyjne badanie diagnostyczne, dzięki któremu lekarz, flebolog Warszawa, może określić stan żył i tętnic, a także zastawek żylnych, co pozwoli mu określić problem i wybrać przystosowaną do niego metodę leczenia. Badania USG żył pomagają wykryć wszelkie nieprawidłowości, np. niewydolność naczyń żylnych, miażdżycę czy inne choroby żył, które mogą mieć wpływ na życie oraz zdrowie człowieka. Lekarz flebolog badanie USG Doppler wykonuje między innymi w przypadku podejrzenia żylaków kończyn dolnych, jamy brzusznej, kończyn górnych czy narządów płciowych.

Jak wygląda USG Doppler?
Badanie ultrasonograficzne z efektem Dopplera polega na przyłożeniu do badanego fragmentu ciała głowicy aparatu, która będzie emitowała fale ultradźwiękowe, które przenikają skórę i odbijają się od cząsteczek krwi, następnie powracając do aparatu i dając aktualny obraz na monitorze urządzenia. Tak więc badanie USG jest całkowicie bezbolesne i nieinwazyjne, dlatego może być wykonywane przez kobiety w ciąży i nie trzeba się do niego specjalnie przygotowywać. Jedynie na badanie USG Doppler wątroby i nerek należy udać się na czczo. Podczas badania w pomieszczeniu może wydobywać się szum krwi, który również pozwala odkryć lekarzowi flebologowi czy w badanym miejscu dzieje się coś niepokojącego.

Czy są przeciwwskazania do USG Doppler?
To w pełni bezpieczne badanie ultrasonograficzne nie posiada żadnych długoterminowych i bezwzględnych przeciwwskazań. Powodami, dla których badanie może zostać przesunięte na inny termin są uszkodzenia skóry, oparzenia, złamania i otwarte rany w miejscu, które miało podlegać badaniu. Brak ciągłości naskórka podczas badania może doprowadzić do infekcji, a także do odczucia bólu w przypadku styczności głowicy aparatu USG z raną. Warto zadbać o to, aby badanie USG Doppler wykonywał specjalista. Czas badania zazwyczaj wynosi od 15 do ok. 30 minut w zależności od badanego obszaru.

Komentarze pacjentów (0)
Zostaw swój komentarz
Końcowa ocena:

Żylaki https://www.drpaluch.pl/choroby.html?page=...
Wady zgryzu to przypadłość wielu osób. Są zab...
RF INFINI to termolifting mikroigłowy, czyli prze...
Odpowiednia dieta jest w stanie nie tylko pomóc p...
Łysienie jest powszechnym problemem, który u wie...
Ciąża to wyjątkowy czas w życiu każdej kobiet...