Osteopatia, czym się zajmuje?

Osteopatia, czym się zajmuje?

Osteopatia to metoda diagnozowania oraz manualnego leczenia — to jedna z metod fizjoterapii. Osteopatia wywodzi się z przekonania, że ciało i dusza stanowią całość, co oznacza, że nasz organizm ma naturalne zdolności do samoregeneracji — wyleczenie zależy od nastawienia pacjenta, jego siły wewnętrznej oraz wiary w wyzdrowienie. Osteopatia to nie tylko praktyka, ale również filozofia, wręcz system terapeutyczny.

Osteopaci różnią się od fizjoterapeutów zaawansowanym wykształceniem z zakresu medycyny oraz szerszym spojrzeniem na patologie układu ruchowego. Osteopatia przede wszystkim polega na holistycznym przekonaniu, że choroba jednego organu wpływa na cały organizm. Zamiast koncentrować się na wyizolowanych objawach oraz bólach, należy wziąć pod uwagę całościową kondycję człowieka — szczególnie należy uwzględnić układ nerwowy. Zamiast ingerować z zewnątrz w postaci zabiegów chirurgicznych czy farmakoterapii, wystarczy pobudzić oraz wspomóc układ odpornościowy.
Osteopatia jest wskazana osobom, które wykazują ostre i przewlekłe bóle kręgosłupa Ostrowiec. Co więcej, polecana jest osobom z przewlekłymi stanami chorobowymi, bólami głowy, wadami postawy, schorzeniami układu pokarmowego (zespół jelita drażliwego, zaparcia, biegunki), układu oddechowego (astma).
Osteopatia to forma diagnozowania oraz leczenia, która została zapoczątkowana przez amerykańskiego lekarza Andrew Taylor Still'a. Osteopatia jest zatem nadzieją dla pacjentów, których komfort życia, a także dobre samopoczucie są zaburzone poprzez uciążliwy, ostry i przewlekły ból. Należy pamiętać, że osteopata nie jest cudotwórcą, a więc czasem wystarczy jedna, a czasami kilka wizyt — wszystko jest uzależnione od tego, z jak poważnego stanu chce wyjść chory.
Zabiegi osteopatyczne wykonywane w Rehavitae mają na celu przywrócenie biomechanicznej równowagi pomiędzy wszystkimi narządami w organizmie poprzez mikroruchy z uwzględnieniem tkanki łącznej.

Komentarze pacjentów (2)
Robert
Świetna metoda, nasze nastawienie do choroby naprawdę dużo daje.
Maria
W przychodni Rehavitae, specjaliści zaproponowali mi diagnozę osteopatyczną. Nie słyszałam wcześniej o tej metodzie, jednak bardzo szybko przekonałam się jak pozytywne skutki wnosi do walki z bólem kręgosłupa.
Zostaw swój komentarz
Końcowa ocena:

Owrzodzenia żylne najczęściej powstają u osób...
Osocze bogatopłytkowe jest obecnie uznawane za je...
Żylaki https://www.drpaluch.pl/choroby.html?page=...
Wiele kobiet dotkniętych problemem pajączków po...
Aparaty do krioterapii stają się nieodłącznym ...