Domowe sposoby na kaszel u dzieci

Domowe sposoby na kaszel u dzieci

W przypadku dzieci warto nauczyć się rozpoznawać rodzaj kaszlu, z którym mamy do czynienia, ponieważ zarówno w przypadku kaszlu suchego, jak i mokrego będziemy musieli zastosować inne leczenie. Kaszel suchy i kaszel mokry wymagają całkowicie odmiennego postępowania, nawet jeżeli zamierzamy kurować się wyłącznie domowymi sposobami. Jak już wspomnieliśmy, kaszel możemy podzielić na suchy lub mokry, a więc bezproduktywny i produktywny. Kaszel suchy zazwyczaj występuje na samym początku infekcji i ma charakter napadowy, natomiast kaszel mokry występuje w drugim stadium infekcji i podczas niego odkrztuszamy lepką i gęstą wydzielinę. 

Jak poradzić sobie z kaszlem suchym?
W przypadku kaszlu suchego niezwykle ważne jest złagodzenie uczucia drapania oraz ciągłego podrażnienia, które dziecko będzie odczuwało w gardle. Dla dziecka doskonale sprawdzi sięsyrop na kaszel dla dzieci o naturalnie truskawkowym smaku. 99% składników syropu jest pochodzenia naturalnego - nie ma w nim cukrów, barwników, ani parabenów. Syrop na kaszel dla dzieci jest rekomendowany przez Polskie Towarzystwo Pediatryczne. Syrop Petit Drill i Petit Drill Junior są wyrobami medycznymi powstałymi na bazie czystego glicerolu, dzięki czemu idealnie nadają się na zwalczanie podrażnień związanych z suchym kaszlem. 

Jakie są domowe sposoby na kaszel u niemowlęcia?
Jeżeli nasze dziecko zmaga się z kaszlem, warto zapewniać mu odpowiednią ilość płynów do picia, które złagodzą ból podrażnionej śluzówki, a jednocześnie ją nawilżą, co sprawi, ze kaszel znacznie osłabnie. W przypadku dziecka karmionego piersią dziecko warto przystawiać częściej, ale na krócej, ponieważ na samym początku karmienia pokarm jest rzadszy. Wśród dość prostych sposobów na kaszel jest nawilżanie powietrza, ponieważ suche powietrze wysusza śluzówkę w gardle, co jeszcze bardziej może nasilać kaszel. Domowym sposobem na suchy kaszel jest również obniżenie w domu temperatury powietrza do ok. 18 stopni Celsjusza. 

Komentarze pacjentów (3)
Kamila
Obniżenie powietrza w domu bardzo pomogło, dziękuję za super poradę!
Sylwia
Najlepsze są syropy z naturalnym składem.
Katarzyna
Syrop na kaszel Petit Drill sprawdza się w naszym domu.
Zostaw swój komentarz
Końcowa ocena:

Skleroterapia uznawana jest za standard w leczeniu...
Na obrzęki nóg skarży się duża liczba osób w...
Urazy i kontuzje to nieodłączny element sportu. ...
Konsultacja flebologiczna polega na zebraniu szcze...
Badania wskazują, że nawet co piąte polskie dzi...
Oczyszczanie wodorowe należy do jednych z najnowo...