Czy dieta to tylko wyrzeczenia?

Czy dieta to tylko wyrzeczenia?

Kiedy słyszymy, że ktoś mówi, że jest na diecie, w głowie pojawiają nam się rzeczy, z których musi zrezygnować w celu zrzucenia zbędnych kilogramów i poprawienia kształtu swojej sylwetki. Odpowiednio dobrana dieta nie będzie związana jedynie ze złym nastrojem oraz ciągłym burczeniem w brzuchu. Dieta wcale nie musi być tak straszna, jak nieraz się o tym słyszy — jednakże, aby dieta nie była męczarnią, a zarazem wykazywała efekty, warto wybrać się do poradni dietetycznej, gdzie wraz z dobrym dietetykiem ustalisz BMI, ilość tkanki tłuszczowej, oraz jadłospis obejmujący nie tylko smaczne posiłki, ale również częstotliwość i ilość ich spożywania, a także rozpiskę z zalecaną aktywnością fizyczną.

Głównym zadaniem dietetyka jest takie stworzenie diety, aby zapewnić pacjentowi wszystko mikro- i makroskładniki, a jednocześnie uzyskać deficyt energetyczny, który pozwoli na zrzucenie zbędnych kilogramów.
Oczywiście dieta cud nie istnieje, nie ma jednego sprawdzonego systemu odchudzania — musisz znaleźć ten, który odpowiada twojemu organizmowi. Każdy z nas jest indywiduum, ma inny wzrost, masę ciała, wykonuje inną pracę, jak i aktywność fizyczną. Dieta redukcyjna nie ma na celu zamęczenie człowieka, lecz współgrać z jego potrzebami oraz gwarantować efekt, jakim jest utrata kilogramów. Dietetyk ma za zadanie zoptymalizować program żywieniowy do sytuacji, w której znajduje się jego klient. Stały kontakt z dietetykiem umożliwi perfekcyjne dostosowanie terapii do aktualnego stanu zdrowia, jak również współistniejących chorób. Dieta musi koniecznie być dostosowana do rodzaju treningu wykonywanego przez pacjenta, a także aktywności fizycznej, którą on wykonuje.

Regularne układanie nowego jadłospisu pozwoli również na możliwość wykorzystywania produktów sezonowych, które są świeże. Niezwykle ważne jest wcześniejsze omówienie preferencji żywieniowych, jak również wykluczenie z diety produktów, za którymi pacjent nie przepada lub nie toleruje ze względu na alergie. Zindywidualizowana dieta znacznie ułatwi uzyskanie oczekiwanych efektów.

Komentarze pacjentów (2)
Ola
Polecam dietetyków w placówce Rehavitae.
Wiktoria
Zbilansowana dieta w odpowiednich ilościach daje rezultaty.
Zostaw swój komentarz
Końcowa ocena:

Żylaki https://www.drpaluch.pl/choroby.html?page=...
RF INFINI to termolifting mikroigłowy, czyli prze...
Ciąża to wyjątkowy czas w życiu każdej kobiet...
Intensywne bóle kręgosłupa, a także wiel...
Łysienie jest powszechnym problemem, który u wie...
Odpowiednia dieta jest w stanie nie tylko pomóc p...