Wszystko o ginekologii estetycznej

Wszystko o ginekologii estetycznej

W ciągu naszego życia, w obszarze narządów rodnych zachodzi wiele zmian, które mogą utrudniać normalne funkcjonowania, a także przeszkadzać w czerpaniu satysfakcji z życia seksualnego. Naprzeciw potrzebom kobiet dotkniętych takimi problemami wychodzi medycyna estetyczna, a konkretnie jedna z jej gałęzi - ginekologia estetyczna. Oferuje szeroki zakres zabiegów, które są w stanie pomóc na różne dolegliwości.

Ginekologia estetyczna - dla kogo?
Ginekologia estetyczna to obszar medycyny, wskazany w szczególności dla tych kobiet, u których występują różne dysfunkcje w obszarze okolic intymnych. Zalicza się do nich przede wszystkim wysiłkowe nietrzymanie moczu, nieprawidłową budowę warg sromowych, a także suchość pochwy. Problemy związane z narządami rodnymi mogą prowadzić do infekcji, podrażnień, a także odczuwania bólu podczas stosunku. Są także przyczyną zaburzeń równowagi psychicznej. Wiele dolegliwości można skutecznie wyeliminować odpowiednimi zabiegami. Główną zaletą ginekologii estetycznej jest możliwość przeprowadzenia mało inwazyjnych procedur, które są bezbolesne i nie wymagają wyłączenia z codziennych zajęć.

Jakie zabiegi są wykonywane?
W ramach ginekologii estetycznej wykonuje się głównie zabiegi iniekcyjne. Dostępne są również metody z wykorzystaniem lasera. Jednym z najbardziej popularnych zabiegów jest modelowanie warg sromowych Warszawa kwasem hialuronowym. Wykonuje się go w sytuacji, kiedy rozmiar warg sromowych mniejszych nie zapewnia właściwej ochrony kanałowi rodnemu, a także wtedy, gdy pacjentka chce poprawić ich asymetrię. Zabieg przywraca również skórze właściwe nawilżenie i elastyczność, które traci się wraz z wiekiem. Kwas hialuronowy wykorzystuje się także w celu rewitalizacji pochwy. U pacjentek, które źle tolerują ten preparat, można go zastąpić osoczem bogatopłytkowym, charakteryzującym się 100-procentową biozgodnością. Dla czerpania większej przyjemności w sferach seksualnych, zalecany jest zabieg powiększenia punktu G, co bardziej wyczula na doznania i ułatwia osiąganie orgazmu pochwowego. Ginekologia estetyczna jest również remedium na krępujące nietrzymanie moczu.

Komentarze pacjentów (1)
Kasia
Dr Parda posiada bardzo dużo pozytywnych opinii na ten temat.
Zostaw swój komentarz
Końcowa ocena:

W przypadku dzieci warto nauczyć się rozpoznawa...
Intensywne bóle kręgosłupa, a także wiel...
Na obrzęki nóg skarży się duża liczba osób w...
Kiedy słyszymy, że ktoś mówi, że jest na diec...
Badania wskazują, że nawet co piąte polskie dzi...
Jesienne przesilenie związane jest z rozpoczęcie...