Leczenie kanałowe

Leczenie kanałowe

Regularne wizyty u stomatolog Rzeszów oraz właściwa pielęgnacja zębów i jamy ustnej wydają się oczywistością. Jednak organizm potrafi płatać figle i często zupełnie niezależnie od wymienionych czynności, dochodzi do uszkodzenia zęba wymagającego leczenia kanałowego. Jest ono konieczne w przypadku nieodwracalnego stanu zapalnego miazgi zęba.

To także jedyny sposób by uratować takiego zęba. Miazga dotknięta chorobą musi zostać całkowicie usunięta z komory oraz wszystkich kanałów zęba. W czasie zabiegu wnętrze zęba jest dokładnie oczyszczane i dezynfekowane, a następnie wypełnione materiałami uszczelniającymi i zapobiegającymi rozwojowi bakterii.

Kiedy wymagane jest leczenie kanałowe?
Wtedy, kiedy próchnica przechodzi w nieodwracalne zapalenie miazgi. Dentyści często proponują też leczenie kanałowe w przypadku stwierdzenia niedopełnienia kanałów korzeniowych. Dobra informacja jest taka, że współczesna technologia gwarantuje bezbolesność leczenia kanałowego.
Wykonuje się je w znieczuleniu miejscowym. Jeśli jednak stan zapalny jest rozległy, znieczulenie stosowane przez stomatologa może nie wystarczyć. Dlatego też nie warto zwlekać z wizytą u dentysty i nie czekać, aż zapalenie miazgi stanie się naprawdę o poważne.
Niestety koszy leczenia kanałowego nie należy do najtańszych. Ilość wizyt potrzebnych do dokonania pełnego leczenia uzależniona jest od stanu samego zęba. Dodatkowo, koszt zabiegu może być uzależniony od renomy czy doświadczenia lekarza stomatologa.

Komentarze pacjentów (1)
Antek
Leczenie kanałowe jest straszne, dwa razy miałem to robione i tu się przydaję dobry stomatolog. Te, które robiłem u mojego aktualnego dentysty w Pro Familia zdecydowanie lepiej wspominam.
Zostaw swój komentarz
Końcowa ocena:

Powiązane kliniki w Warszawie

Panuje przekonanie, że zabiegów laserowych powin...
Zabiegi na odmładzanie skóry bez skalpela stały...
Na obrzęki nóg skarży się duża liczba osób w...
Oczyszczanie wodorowe należy do jednych z najnowo...
Aparaty do krioterapii stają się nieodłącznym ...