Jakie zabiegi obejmuje rehabilitacja?

Jakie zabiegi obejmuje rehabilitacja?

Urazy i kontuzje to nieodłączny element sportu. Biegamy, jeździmy na rowerach i rolkach, korzystamy z siłowni oraz rozmaitych ośrodków sportowych. Bez względu na to, która z dyscyplin jest naszą ulubioną, w każdym momencie jesteśmy narażeniu na jakąś kontuzję. Najczęstszą przyczyną takich urazów są zbyt duże przeciążenia lub niedostateczna rozgrzewka. W sytuacji, kiedy już dojdzie do kontuzji, trzeba udać się do specjalisty. Nie można bagatelizować urazów, które objawiają się bólem i opuchlizną.

Zazabiegi rehabilitacyjne nie musisz płacić. Jeśli wymaga tego zdrowie, skierowanie na takie zabiegi może wypisać każdy lekarz (nawet stomatolog) mający umowę z NFZ. Co ważne, rehabilitacja może odbywać się zarówno w warunkach domowych, jak i ambulatoryjnych. Rehabilitacja po urazie jest niejednokrotnie długotrwałym procesem, na efekty którego trzeba poczekać. Dlatego też nie należy zrażać się, jeśli nawet po kilku tygodniach ćwiczeń i zabiegów czujesz niewielką różnicę. Tkanki potrzebują więcej czasu na powrót do stanu sprzed kontuzji. Rehabilitacja przysługuje nie tylko osobom po urazach sportowych, ale też po zabiegach operacyjnych.

Wybór zabiegów rehabilitacyjnych z zakresu ortopedii - ortopeda Ostrowiec jest naprawdę duży. W zależności od rodzaju urazu, najczęściej stosowane są zabiegi o działaniu przeciwzapalnym, przeciwbólowym i przeciwobrzękowym. Jednym z popularniejszych, a przy tym skutecznych, są ultradźwięki. Terapia polega na oddziaływaniu fali ultradźwiękowej na głębokie tkanki ciała. Fale mają bardzo niską częstotliwość i są niesłyszalne dla ucha ludzkiego. Zabieg z użyciem ultradźwięków ma działanie przeciwzapalne, przeciwbólowe, rozluźniające mięśnie i uelastyczniające blizny.

Kolejnym z najczęściej stosowanych zabiegów rehabilitacyjnych jest krioterapia. To terapia wykorzystująca ciekły azot o temperaturze niższej niż 0°C. Krioterapia działa przeciwobrzękowo i przeciwbólowo. Osobom potrzebującym rehabilitacji często zaleca się także elektrostymulację. W tej metodzie wykorzystuje się impulsy elektryczne o niewielkim natężeniu, które wspierają odbudowę mięśni i zapobiegają ich zanikom.
W rehabilitacji stosuje się wiele zabiegów wykorzystujących impulsy elektryczne. Badania naukowe wykazują, że prąd czy też nakładające się fale prądów w różnych kombinacjach mają pozytywny wpływ na mięśnie i poprawiają trofikę tkanek.

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej rehabilitacji, powinieneś zapoznać się z ofertą poradni rehabilitacyjnej Szpitala Specjalistycznego Pro-Familia w Rzeszowie. W placówce zatrudnieni są najlepsi fizjoterapeuci oraz trenerzy przygotowania motorycznego, którzy oferują pomoc na wielu obszarach. Specjaliści zajmują się pomocą po urazach oraz po operacjach chirurgicznych. Fizjoterapeuci dysponują najnowocześniejszym sprzętem, umożliwiających rehabilitację wielu rodzajów kontuzji.

Komentarze pacjentów (2)
Renia
W Rehavitae jest świetny specjalista ortopeda.
Andrzej
Uwielbiam krioterapię.
Zostaw swój komentarz
Końcowa ocena:

Intensywne bóle kręgosłupa, a także wiel...
Oczyszczanie wodorowe należy do jednych z najnowo...
Skleroterapia uznawana jest za standard w leczeniu...
W ciągu naszego życia, w obszarze narządów rod...
Żylaki https://www.drpaluch.pl/choroby.html?page=...
Osocze bogatopłytkowe jest obecnie uznawane za je...