Jak walczyć z łysieniem?

Jak walczyć z łysieniem?

Łysienie jest powszechnym problemem, który u wielu osób powoduje utratę pewności siebie. W końcu bujne i gęste włosy są oznaką atrakcyjności nie tylko wśród kobiet, ale także u mężczyzn. Łysienie jest błędnie kojarzone ze starością, ponieważ u wielu osób proces ten rozpoczyna się nawet w wieku nastoletnim. Na szczęście dostępne są liczne, sprawdzone metody pozwalające na powstrzymanie wypadania włosów. Zanim jednak zdecydujemy się na jakąkolwiek z nich, warto dowiedzieć się co tak naprawdę powoduje łysienie.

Czym jest spowodowane łysienie?
Łysienie to proces, który prowadzi do utraty włosów. Obejmuje skórę głowy i dotyczy obu płci. Istnieje wiele przyczyn wypadania włosów, które warunkują obszary i rodzaj łysienia. Często spotykanym przypadkiem jest łysienie androgenowe, które zaliczane jest do chorób o podłożu genetycznym. Często wypadanie może być jednak uwarunkowane nabytymi schorzeniami autoimmunologicznymi, jak w przypadku łysienia plackowatego. Łysienie może nastąpić również w wyniku intensywnych terapii, na przykład po leczeniu nowotworów, a także po porodzie w wyniku wahań hormonalnych.

Jak można radzić sobie z łysieniem?
Sposobów na walkę z łysieniem jest bardzo wiele, jednak aby wdrożyć skuteczną metodę, warto rozpocząć od ustalenia przyczyny. Z pewnością warto zachować zdrowy styl życia i właściwą dietę, która pozwoli dostarczyć organizmowi niezbędną ilość składników odżywczych. Jeśli zaobserwujemy u siebie nadmierne wypadanie włosów pomocna będzie również suplementacja. W przypadku, gdy utrata włosów spowodowana jest chorobą lub uwarunkowaniami genetycznymi, potrzebne będą jednak bardziej intensywne działania. Skuteczne i trwałe efekty przynosi przeszczep włosów, jednak wiele osób rozważa tę metodę jako ostateczność. Istnieją również sprawdzone i mało inwazyjne zabiegi, które skutecznie pomagają pobudzić włosy do wzrostu. Klinika Medycyny Estetycznej Dr Parda w Piasecznie koło Warszawy oferuje swoim pacjentom kilka skutecznych zabiegów z tego zakresu, dzięki którym można powstrzymać wypadanie włosów

Medycyna estetyczna, a leczenie łysienia
Zabiegi medycyny estetycznej stanowią prawdziwą rewolucję w leczeniu łysienia i mogą być dobrą alternatywą dla operacji przeszczepu włosów. Metod, które pomagają zatrzymać wypadanie włosów jest kilka i są one dobierane w zależności od potrzeb pacjenta. Świetne rezultaty oferuje między innymi mezoterapia, czyli zabieg, który polega na podaniu substancji odżywczych do skóry. Preparat wprowadzany jest z pomocą bardzo cienkiej igły lub specjalistycznej, sterylnej kaniuli. 
Osoby, które źle znoszą nakłucia nie musza mieć powodów do obaw, ponieważ bolesność takiego zabiegu jest znikoma, dzięki temu, że wykonuje się go przy znieczuleniu miejscowym. W leczeniu łysienia świetnie sprawdza się także osocze bogatopłytkowe, które uzyskuje się bezpośrednio z krwi własnej pacjenta. To rozwiązanie szczególnie polecane alergikom, ponieważ nie wywołuje reakcji uczuleniowej. Wysoką skutecznością cieszy się również zabieg karboksyterapii, który polega na dostarczeniu w obszar skóry objęty problemem łysienia dwutlenku węgla. Substancja ta powoduje zwiększenie przepływu krwi i tlenu, pobudzając cebulki włosowe do wzrostu. Do zabiegu wykorzystuje się specjalne urządzenie medyczne,które umożliwia dostosowanie parametrów w sposób indywidualny do każdego pacjenta.

Komentarze pacjentów (1)
Marek
Ciekawy artykuł, pomagający zrozumieć czym spowodowane jest łysienie i jak z nim walczyć.
Zostaw swój komentarz
Końcowa ocena:

Powiązane kliniki w Warszawie

USG Doppler, czyli badanie dopplerowskie to małoi...
Owrzodzenia żylne najczęściej powstają u osób...
Żylaki https://www.drpaluch.pl/choroby.html?page=...
Pojawiający się u niemowlęcia kaszel zawsze jes...
Szkoły rodzenia przeznaczone są dla wszystkich k...
RF INFINI to termolifting mikroigłowy, czyli prze...